Archiwum

V Festiwal Nauki Małego Człowieka
Data: 29 - 30 września 2012
Koordynator: Elżbieta Zagrajek
Opis: Członkowie Koła Naukowego Fizyków wzięli udział w przygotowaniu i prowadzeniu V Festiwalu Nauki Małego Człowieka, którego celem jest zainteresowanie najmłodszych różnymi dziedzinami nauki poprzez pokazy, interaktywne doświadczenia i zabawę. W tym roku uczestnicy poznawali takie dziedziny jak medycyna, matematyka, chemia, biologia i przede wszystkim fizyka. Członkowie Koła zaprezentowali pokazy: „Zaczarowany żaglowiec, lewitujące pojazdy”, „Zabawy z cieczą nienewtonowską”, „Napięcie powierzchniowe i fluorescencja” oraz „Stany skupienia”. Dodatkowo zostały zorganizowane warsztaty optyczne, gdzie uczniowie mogli poeksperymentować ze światłem.

Więcej: tutaj
14. Piknik Naukowy PRiCNK
Data: 12 czerwca 2010 r.
Opis: Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę nie mogł odbyć się bez naszej obecności. 12 czerwca w parku marszałka Rydza-Śmigłego Koło Naukowe Fizyków stanęło przed wyzwaniem oczarowania przybyłych gości pięknem fizyki. Wyzwaniem bardzo wymagającym, bo obecni byliśmy w dwóch namiotach - Wydziałowym oraz Wystawy LHC. Nie zabrakło Nas także na scenie!
Koordynator: Michał Tadeusiak
Sprawozdanie: PDF
Więcej: strona 14. Pikniku
15. Piknik Naukowy PR i CNK
Data: 28 maja 2011 r.
Opis: 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - w tym roku odbywa się w trakcie trwania międzynarodowej konferencji ECSITE (24-28.05), więc organizatorzy zadbają, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik!
Koło Naukowe przy współpracy z doc. Janem Grabskim przygotowało 2 namioty z atrakcyjnymi pokazami.
Zapraszamy!
Koordynatorzy: Marta Majewska i Patryk Stupka
Sprawozdania:
Namiot Wydziałowy (Marta Majewska)
Namiot JTD Energetyka XXI w. (Patryk Stupka)
Więcej: strona 15. Pikniku
13. Piknik Naukowy PR i CNK
Data: 30 maja 2009 r.
Opis: 13. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - odbył się pod hasłem "Nauka wśród gwiazd"
Koordynator: Piotr Szczerbińcki
Więcej: strona 13. Pikniku
Naukowe Lato na Politechnice 2010
Data: 19-13 lipca 2010r.
Opis: Naukowe Lato na Politechnice to projekt edukacyjny dla warszawskich dzieci i młodzieży w który zaangażowane były koła naukowe, w tym - bardzo aktywnie - nasze. Organizator: KLATRAT.
Koordynator: Aleksandra Stompor
Sprawozdanie: pobierz
Więcej: opis NLnPW na stronie KLATRATu
Letnia Szkoła Politechniki Warszawskiej 2010
Data: 17-23 sierpnia 2010r.
Opis: Letnia Szkoła PW to wyjazd nad morze dla warszawskiej młodzieży ponadgimnazjalnej, podczas którego odbywają się zajęcia z kołami naukowymi. Nasze Koło prowadziło dwa warsztaty - na temat fizyki jądrowej oraz elektroniki.
Koordynator: Dariusz Aksamit
Sprawozdanie: pobierz
Więcej: opis LSPW na stronie KLATRATu
Piknik Studenckich Kół Naukowych
Data: 20 listopada 2010r.
Opis: Coroczny Piknik organizowany na Święto Politechniki - byliśmyjednym z 15. kół, które prezentowało się w namiocie przed Gmachem Głównym.
Koordynator: Dariusz Aksamit
Sprawozdanie: pobierz
Więcej: opis na stronie głównej PW
Festiwal Jak To Działa - LHC
Data: 15-23 listopada 2008r.
Opis: Olbrzymia wystawa, która objechała całą Polskę tłumacząc czym jest i jak działa Wielki Zderzacz Hadronów
Koordynator: Piotr Podziemski
Sprawozdanie: chwilowo_brak
Więcej: Strona główna JTD: LHC
Festiwal Jak To Działa - Energetyka XXI w.
Data: 15-18 listopada 2010r.
Opis: Kolejna edycja Festiwalu "Jak To Działa?" odbywającego się w ramach Festiwalu Nauki - tegoroczna tematyka to "Energetyka XXIw". Ilustrowano jak uzyskać energię w konwencjonalny sposób, w alternatywny, w odnawialny, z energetyki jądrowej, jak ją gromadzić i przesyłać...
Koordynator: Piotr Podziemski
Sprawozdanie: chwilowo_brak
Więcej: Strona główna Festiwalu JTD
Kolonie z Dexterem
Data: 07-17.07.2011r
Opis: Kolonie dla dzieci 7-13 lat z warsztatami z fizyki, które zafascynowały młodych słuchaczy.
Koordynator: Przemek Michalski
Sprawozdanie: będzie!
Więcej: Strona BUT z ofertą wyjazdu
Letnia Szkoła Politechniki Warszawskiej 2011
Data: 21-29 sierpnia 2011.
Opis: Podobnie jak w zeszłym roku KNF uczestniczył w Letnim Obozie Politechniki w Sarbinowie, gdzie zajął się warsztatem z elektroniki i wychowawstwem.
Koordynator: Monika Drabik, Tymon Wieczorkowski, Darek Aksamit
Sprawozdanie: będzie
Więcej: Strona Stowarzyszenia KLATRAT z opisami warsztatów
Festiwal Nauki Małego Człowieka
Data: 24-25 września 2011.
Opis: Podobnie jak w zeszłym roku KNF uczestniczył w Festiwalu Nauki Małego Człowieka, który odbył się na Wydziale Fizyki. Członkowie Koła zajęli się warsztatem z elektroniki i zorganizowaniem Przedszkola Fizyków.
Więcej: Strona Festiwalu Nauki
Jak to działa? Fotonika XXI wieku
Data: 4 - 9 grudnia 2012
Koordynator: Robert Chudek
Opis: Członkowie Koła wraz z pracownikami Wydziału Fizyki PW zorganizowali festiwal „Jak To Działa? Fotonika XXI wieku”, którego celem była popularyzacja wiedzy na temat fotoniki i zachęcenie licealistów do studiowania kierunków technicznych z nią związanych. Podczas JTD zaprezentowane zostały doświadczenia dotyczące podstawowych własności światła i zjawisk z nim związanych. Ponadto pokazano ciekawe eksperymenty dotyczące m.in: fal elektromagnetycznych, światłowodów, hologramów i wzroku.

Więcej: tutaj
XIX Piknik Naukowy
Data: 09.05.2015r.
Opis: Koło Naukowe Fizyków już po raz kolejny uczestniczyło w XIX Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku tematem przewodnim było światło, a koło zaprezentowało następujące pokazy: harfę laserową (stworzoną we współpracy z KNMiA), fotografię smugową, efekt stroboskopowy oraz mikroskop s smartphonie.
Koordynator: Maciej Jakubczak
Młody Nobel
Data: 18-30 listopada 2011.
Opis: Warsztaty z elektrostatyki, magnetyzmu i elektroniki dla dzieci z szkół podstawowych.
Koordynator: Arkadiusz Milczarek, Angelika Samson
Więcej:
KNF w Centrum Nauki Kopernik
Data: 20 grudnia 2011
Opis: Pokazy prowadzone przez KNF z okazji otwarcia laboratorium fizycznego w Centrum Nauki Kopernik.
Koordynator: Dariusz Aksamit
Sprawozdanie: tutaj
Więcej informacji: tutaj oraz tutaj.
Uniwersytet Dzieci
Data: regularnie od 7 semestrów
Opis: Członkowie KNF prowadzą zajęcia Uniwersytetu Dzieci na podstawie patronatu, jakim Politechnika Warszawska objęła tę działalność. Zajęcia prowadzone są przez Koło dla dzieci w wieku 6-12 lat, od 7 semestrów (http://www.knf.pw.edu.pl/dane na styczeń 2012). Jak głosi przysłowie - "czym skorupka za młodu nasiąknie..." - członkowie Koła postanowili zacząć zarażanie swoją pasją już od najmłodszych lat;)
Koordynator: obecnie Przemysław Michalski
Więcej informacji: tutaj.
Białołęcki Uniwersytet Dziecięcy
Data: 14 stycznia 2012 r. - z planami na przyszłość
Opis: Projekt podobny do Uniwersytetu Dzieci - jednak na mniejszą skalę. Członkowie i sympatycy KNF tym razem zawitali na Białołękę, gdzie podawali fizycznego bakcyla dzieciom w wieku 6-12 lat.
Koordynator: Katarzyna Staniszewska
Więcej informacji: tutaj.
TECHNO-warsztaty z PW
Data: 3.12, 10.12, 17.12.2011
Opis: W grudniu przez trzy kolejne soboty KNF prowadził warsztaty z elektroniki w ramach „TECHNO-warsztatów z Politechniką”. W zajęciach uczestniczyło od 10 do 15 licealistów.
Koordynator: Dariusz Aksamit
Więcej informacji: tutaj.
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha
Data: 23.02, 01.03, 08.03.2012
Opis: "Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha" to projekt firmy Bosch, producenta sprzętu metalowego. Jego celem jest zainteresowanie uczniów gimnazjów tematyką techniczną. Uczestnicy biorą udział udział w warsztatach, by następnie opracować projekt na podstawie wiedzy, którą zdobyli. W projekcie wzięło udział wiele kół naukowych z Politechniki, m.in. Koło Naukowe Fizyków.
Koordynator: Przemysław Dzięgielewski
Więcej informacji: tutaj.
16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Data: 12 maja 2011 r.
Opis: 16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik po raz kolejny odbył się w parku Marszałka Rysza-Śmigłego.
Koordynator: Anna Wróblewska
Sprawozdanie:
Sprawozdanie
Opis pokazów
Więcej: strona 16. Pikniku Naukowego
VI Festiwal Nauki Małego Człowieka
Data: 28 - 29 września 2013
Koordynator: Marta Koziarska
Opis: Członkowie Koła Naukowego Fizyków wzięli udział w przygotowaniu i prowadzeniu VI Festiwalu Nauki Małego Człowieka, którego celem jest zainteresowanie najmłodszych różnymi dziedzinami nauki poprzez pokazy, interaktywne doświadczenia i zabawę. W tym roku KNF prezentował zjawiska elektryczne, optyczne oraz balony helowe dotyczące dynamiki płynów.

Więcej: tutaj
Akademia wynalazców im. Roberta Boscha
Data: Luty - Marzec 2013
Opis: "Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha" to projekt firmy Bosch, producenta sprzętu AGD, RTV oraz specjalistycznych elektronarzędzi. Jego celem jest zainteresowanie uczniów gimnazjów tematyką techniczną. Uczestnicy biorą udział udział w warsztatach, by następnie opracować projekt na podstawie wiedzy, którą zdobyli. W projekcie wzięło udział wiele kół naukowych z Politechniki, m.in. Koło Naukowe Fizyków. W tym roku odbyła się 3 edycja projektu.
Koordynator: Krzysztof Lewandowski
Wywiad dla radia Kampus tutaj.
TECHNOwarsztaty z Klatratem
Data: 3.12, 10.12, 17.12.2011
Opis: W listopadzie i grudniu członkowie KNF prowadzili zajęcia w cyklu „TECHNO-warsztatów z Politechniką”. Udział w zajęciach brali gimnazjaliści i licealiści z warszawskich szkół. Prowadziliśmy zajęcia z astronomii, optyki, magnetyzmu oraz programowania mikrokontrolerów.

Więcej informacji: tutaj.
Festiwal Nauki Małego Człowieka
26 i 27 września 2015 roku Koło Naukowe Fizyków wzięło udział w Festiwalu Nauki Małego Człowieka, który odbywał się na Wydziale Fizyki PW. Przez dwa dni festiwal odwiedziło kilkaset osób, a na naszym stoisku mogli zobaczyć ciecz nienewtonowską, Generator Figur Chladniego oraz animacje z wahadłami.