Archiwum

17th Jyväskylä Summer School
fot. Joanna Siemińska Data: 8-24 sierpnia 2007 r.
Opis: Szkoła letnia na Uniwersytecie Jyväskylä z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W 2007 roku przybyło na nią blisko 400 uczestników. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę z wielu dziedzin nauki, ale także poznać nowych ludzi oraz zapoznać się z tematyką badań naukowych prowadzonych w innych krajach. Uniwersytet posiada kilka kampusów w malowniczym, liczącym niespełna 80 tys. mieszkańców mieście Jyväskylä. Sam Wydział Fizyki znajduje się na brzegu jeziora, z którego widać niemal całe miasto.
Więcej: PDF (301 kB)
Wyprawa naukowa Niemcy 2007
GSI Data: 1-7 maja 2007 r.
Organizator: Justyna Szeszko i Tomasz Pietrzak
Opis: W ciągu długiego majowego weekendu zwiedziliśmy kilka ważnych niemieckich instytutów naukowych: Die Gesellschaft für Schwerionenforschung (GSI), Forschungszentrum Karlsruhe, Max-Planck-Institut für Plasmaphysik, Walter Schottky Institut oraz HASYLAB. Była to wspaniała okazja do poszerzenia swojej wiedzy przede wszystkim z dziedziny fizyki jądrowej oraz fizyki ciała stałego oraz niepowtarzalna możliwość zobaczenia od kuchni warunków, w jakich pracują niemieccy naukowcy.
Więcej: PDF (527 kB)
Centralne Obserwatorium Geofizyczne w Belsku
??? Data: 17 maja 2007 r.
Organizator: Michał Dudek
Opis: Obserwatorium w Belsku znajduje się w przepięknie położonym miejscu, tuż pod lasem. Dlatego też możliwości obserwacji zjawisk atmosferycznych oraz badania geomagnetyzmu są bardzo duże. Spędziliśmy tam kilka bardzo przyjemnych godzin i poznaliśmy wiele ciekawych zjawisk. Mogliśmy także na żywo dowiedzieć się, jak oraz jakim oprzyrządowaniem dokonuje się pomiarów w państwowej placówce badawczej w Polsce.
Więcej: PDF (371 kB)
Wycieczki z wykładu Metody i Techniki Jądrowe
Data: piątki, 30 listopada 2007 r. - 11 stycznia 2008 r.
Opis: Dzięki wsparciu KNF, studenci mają możliwość wzięcia udziału w wycieczkach organizowanych przez prof. Jana Plutę dla słuchaczy wykładu Metody i techniki jądrowe w środowisku, przemyśle i medycynie.Wycieczki odbywają się do: Instytutu Energii Atomowej - Polatom w Świerku, Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Instytutu Onkologii, Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów, Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy.
Koordynator: Sławomir Miernicki
Wycieczka do Instytutu Technologii Elektronowej
Data: 12 grudnia 2007 r.
Opis: Instytut Technologii Elektronowej (ITE) jest wiodącym polskim ośrodkiem naukowym w dziedzinie mikro- i nanotechnologii półprzewodnikowej. Podstawowym celem działalności ITE jest prowadzenie badań podstawowych i stosowanych w dziedzinie mikroelektroniki, optoelektroniki półprzewodnikowej i mikromechaniki oraz charakteryzacja materiałów i struktur półprzewodnikowych.
Koordynator: Radosław Żuber
Więcej: http://www.ite.waw.pl/
Wyprawa naukowa Wrocław 2008
Data: 27-30 listopada 2008 r.
Opis: Wrocław posiada bogatą historię, kulturę, oraz równie interesujące zaplecze naukowe. W środowisku naukowym Wrocław słynie z badań w niskich temperaturach, które osiągają ciekłym helem sprowadzanym z zakładu z Odolanowa, jedynego w Europie i jednego z 12 na świecie produkujących ciekły hel. Ośrodki PAN we Wrocławiu są bogato wyposażone w sprzęt i chętnie wzbogacą się o młodych naukowców. Dzięki wyprawie poznaliśmy bliżej magnesy wielkich mocy, aparatury kriogeniczne, mikroskopy sił atomowych, laboratoria optyczne na politechnice oraz nawiązaliśmy kontakty ze środowiskiem wrocławskiej nauki.
Koordynatorzy: J. Pietkun, J. Siemińska, T. Pietrzak
Sprawozdanie: PDF (1,4 MB)
Plakat: PDF (1,5 MB)
X Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

Data: 10 - 13 listopada 2011 r.
X OSKNF została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Fizyków oraz Studenckie Koło Naukowe Fizyki Medycznej działające przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

OSKNF to konferencja, której uczestnikami są przede wszystkim studenci nauk fizycznych zrzeszeni w kołach naukowych największych polskich uczelni. Corocznie przedstawiciele kół naukowych fizyków zjeżdżają się w jednym z polskich miast, aby w ciągu czterech dni dostać szansę przedstawienia własnych osiągnięć naukowych, oraz zapoznać się z twórczością swoich kolegów z innych uczelni. OSKNF to możliwość skonfrontowania sposobów działalności kół naukowych, a wymiana doświadczeń w tym zakresie może przyczynić się do poprawy ich funkcjonowania.

Sprawozdanie: PDF
WWW: tutaj
III Szkoła Energetyki Jądrowej
Data: 20-22 października 2010 r.
Opis: Celem III Szkoły Energetyki Jądrowej było dostarczenie słuchaczom rzetelnej informacji o jądrowych źródłach energii, aspektach bezpieczeństwa jądrowego, ekonomiki i roli energetyki jądrowej w zapewnieniu ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Trzydniowa konferencja była poświęcona także ekologicznym skutkom wytwarzania energii z różnych źródeł, w tym z odnawialnych źródeł energii (OZE), nowym konstrukcjom reaktorów energetycznych, wykorzystaniu energii jądrowej do zasilania procesów technologicznych, dawnym awariom reaktorowym i bezpieczeństwie jądrowym reaktorów III generacji, gospodarce odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem oraz możliwościom uczestnictwa polskiego przemysłu w budowie energetyki jądrowej
Koordynatorzy: Darek Aksamit
Sprawozdanie: PDF
Więcej: strona organizatora
IX Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków
Data: 11-14 listopada 2010 r.
Opis: IX OSKNF została zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Fizyki z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wzięło w niej udział prawie setka osób z kilkunastu Kół naukowych, które przyjechały ze wszystkich najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce (Warszawa, Kraków, Gdaosk, Poznao, Lublin, Łódź, Katowice, Wrocław…).
Koordynatorzy: Darek Aksamit
Sprawozdanie: PDF
Więcej: strona organizatora
Wycieczka do Świerku
Data: Piątek 03.12.2010r
Opis: Dzięki wsparciu KNF, studenci mają możliwość wzięcia udziału w wycieczkach organizowanych przez prof. Jana Plutę dla słuchaczy wykładu Metody i techniki jądrowe w środowisku, przemyśle i medycynie. W piątek odbyła się wycieczka do Świerku i zwiedzanie Reaktora Maria (na zdjęciu).
Koordynator: Darek Aksamit
Sprawozdanie: PDF
Więcej: Strona Instytutu Energii Atomowej
I szkolenie KNF/WRS
Data: 14-16.01.2011r
Organizator: Bartek Ksiądz, Darek Aksamit
Opis: Wraz z WRSem zorganizowaliśmy szkolenie w Perzanowie koło Różanu. Szkoliliśmy się z umiejętności miękkich(komunikacja, zarządzanie czasem, zarządzanie projektami) oraz ze struktur PW i możliwości finansowania działalności organizacji. Pracowaliśmy
Fizyka Pod Żaglami VII
Data: 10-29 lipca 2011r
Opis: W lipcu pięciu Członków Koła wraz z dr Janem Grabskim wzięło udział w rejsie „Fizyka pod Żaglami” po Morzu Północnym. W czasie postojów w portach prezentowali pokazy z zakresu fizyki anglojęzycznej publiczności. Przy okazji zwiedzili Szkocję i Norwegię oraz wzięli udział w The Tall Ships Races 2011!
Sprawozdanie: Wspaniały artykuł Agaty Łuczyńskiej! (ukazał się w magazynie JACHTING nr 09/2011)
Więcej: Strona rejsu
II Szkolenie KNF/WRS
Data: 5-8 stycznia 2012 r.
Organizator: Marta Majewska, Darek Aksamit
Szkolenie, podczas którego członkowie Koła i WRS mogli nabyć podstawowe umiejętności przydatne w swojej pracy - m.in zarządzanie czasem i projektem, czy autoprezentacja. Na szkoleniu odbyła się również burza mózgów na nowe pomysły na działalność Koła.
Sprawozdanie: PDF
Konferencja Computing in Cardiology
Data: 09 - 12 września 2012 r.
Kilku studentów Wydziału Fizyki, w tym spora część z naszego Koła, miało okazję uczestniczyć w prestiżowej, międzynarodowej konferencji, skupiającej specjalistów w dziedzinie inżynierii biomedycznej i nauk pochodnych - Computing in Cardiology. Jako wolontariusze nie tylko uczestniczyliśmy w sesjach naukowych ale również mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się organizacji tego typu wydarzenia oraz integrować się ze środowiskiem naukowców, przy okazji ćwicząc języki obce. Nasza pomoc przy organizacji konferencji okazała się niezwykle cenna, za co osobiście i gorąco dziękował nam Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej AGH, organizator konferencji. Przy okazji uczestnictwa w konferencji mieliśmy również okazję zwiedzić zabytkową część Krakowa:)

Uczestnicy z KNF: Marta Majewska, Aleksandra Stompor, Michał Tadeusiak, Iwona Pacyniak
Strona konferencji: http://www.cinc.org
III Nowoczesne Metody Doświadczalne
Data: 30 listopada - 2 grudnia 2012 r.
Kilku Członków naszego Koła wzięło udział w organizowanej po raz trzeci, przez Koło Naukowe Studentów Fizyki UMCS, konferencji "Nowoczesne Metody Doświadczalne w fizyce, chemii i inżynierii". Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, z naciskiem na nowoczesne metody pomiarowe. Zaprezentowaliśmy dwa plakaty oraz jeden referat, a po godzinach mieliśmy okazję zintegrować się z innymi kołami naukowymi, oraz zwiedzić zabytkową część Lublina, w tym pozostałości lubelskiej fary.

Uczestnicy z KNF: Artur Broda (referat), Marta Majewska, Przemysław Michalski, Aleksandra Stompor (plakat), Patryk Stupka (plakat)
Strona konferencji: tutaj
XIII OSKNF
Data: 7 listopada - 10 listopada 2014 r.
Członkowie naszego Koła uczestniczyli w XIII Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyki w Gdańsku. W przeszłości była dwukrotnie organizowana na naszym Wydziale. Koło było reprezentowane przez 4 członków. W trakcie konferencji jeden z nich (i ówczecny prezes KNF) Arkadiusz Gertych zdobył nagrodę w kategorii najlepsze wystąpienie seminaryjne z referatem pod tytułem "Zanim zbudujesz grafenowy procesor - technologia produkcji i przenoszenia grafenu".

Uczestnicy z KNF: Arkadiusz Gertych (referat), Przemysław Michalski (referat, plakat), Anna Wróblewska (plakat), Patryk Stupka (referat)
V konferencja NMDwFChiI
Data: 21 listopada - 23 listopada 2014 r.
Członkowie naszego Koła uczestniczyli w V Studenckiej Konferencji Nowoczesne Metody Doświadczalne w Fizyce, Chemii i Inżynierii organizowanej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie konferencji inż. Przemysław Dzięgielewski zdobył nagrodę w kategorii najlepsze wystąpienie seminaryjne z referatem pod tytułem "Metoda EXAFS jako narzędzie badań struktur w skali atomowej".

Uczestnicy z KNF: inż. Przemysław Dzięgielewski (referat)