Popularyzacja

Pokazy na konkursie Kings Polska

IMG_20170205_114821-2

Warszawskie wydarzenie konkursu Kings Polska odbyło się 5 lutego w Gmachu Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej, gdzie nasi członkowie pokazywali uczniom szkół podstawowych i gimnazjów eksperymenty fizyczne. Nasze pokazy cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród uczniów przybyłych na konkurs, jak i ich rodziców.

Więcej

7. Noc w Instytucie Lotnictwa

20161014_201113

W ostatni piątek (14 października 2016) Koło Naukowe Fizyków wzięło udział w 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa, gdzie wśród wielkich maszyn lotniczych zaprezentowaliśmy niektóre z naszych projektów. Jak widać na zdjęciach, pomimo mrozu i późnej pory nasz namiot cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

Więcej zdjęć w rozwinięciu.

Więcej

Koło na Festiwalu Nauki Małego Człowieka

fnmc

W dniach 24-25 września KNF uczestniczył w Festiwalu Nauki Małego Człowieka (FNMC), który jest częścią Festiwalu Nauki. FCNM odbył się w auli Gmachu Fizyki gdzie Koło wystawiło się się pod hasłem “Fizyka na wyciągnięcie ręki“.

W tym roku najmłodsi mogli się dowiedzieć między innymi jak jak zimny jest ciekły azot, co to jest ciśnienie oraz czy wodę możemy zagotować w temperaturze pokojowej.

Koordynator projektu: Oleksii Kosobutskyi

Więcej

KNF na XX Pikniku Naukowym PRiCNK

csm_piknik2016_zdrowie_560_joanna_franczykowska_eae54f4c15

Kontynuując tradycję Koła w sobotę 7 maja reprezentowaliśmy nasz wydział na XX Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.  Piknik jak w zeszłym roku odbył się na Stadionie Narodowym.

Tegorocznym tematem pikniku było zdrowie. Członkowie naszego Koła postanowili między innymi zbudować licznik Geigera-Müllera i opowiedzieć ludziom co nie co o promieniowaniu. Starliśmy się rozwiać mity i głosić prawdy na temat grafenu z uwzględnieniem jego leczniczych właściwości, pokazać, jak za pomocą światła można zmierzyć puls, a także na własne oczy zobaczyć promieniowanie jonizujące w zbudowanej na piknik komorze Wilsona.

Nasze tegoroczne stoisko cieszyło się dużą popularnością i wysokimi ocenami od strony organizatorów.

Więcej

Warsztaty KNF w szkole muzycznej.

piksele

21 marca 2016 po raz kolejny w tym roku członkowie Koła Naukowego Fizyków (Arkadiusz Gertych i Maciej Jakubczak) przeprowadzili warsztaty w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr. 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Tym razem młodzi adepci instrumentalistki i teorii muzyki mogli zgłębić tajniki optyki i elektryczności oraz zgarnąć garść ciekawostek z tych tematów. Warsztaty są kierowane do uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej.

To na pewno nie ostatnie warsztaty naszego Koła w tym miejscu.

Na zdjęciu jeden z pokazów prezentowanych na warsztatach pokazujący piksele w monitorze LCD w dużym powiększeniu.

Więcej

Pokazy KNF w Instytucie Lotnictwa

pokazy_instytut_lotnicwa

19 marca 2016 roku członkowie i sympatycy naszego koła wzięli udział w pikniku naukowym “Zabawy z nauką” w Instytucie Lotnictwa. Dzieci mogły kreatywnie spędzić sobotni ranek biorąc udział w eksperymentach, a przy tym uczyć się podstawowych praw fizyki. Na zdjęciu zespół, który reprezentował Koło Naukowe Fizyków przy naszym stoisku.

Więcej

Fizyczna Piaskownica

Plakat_ostateczny(1)

W sobotę (05.12.2015r.) ruszyły zajęcia Fizyczna Piaskownica. Jest to kurs maturalny skierowany dla uczniów ostatnich klas liceów, przygotowujący do matury z Fizyki. Zajęcia potrwają do kwietnia, na których oprócz rozwiązania zadań maturalnych, będziemy przemycali naszym przyszłym studentom garść ciekawostek i eksperymentów fizycznych. Wykładowcami Fizycznej Piaskownicy są członkowie naszego Koła: Małgorzata Żebrowska oraz Arkadiusz Gertych. Wszelkie pytania odnośnie kursu kierujcie do nich. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: Fizyczna Piaskownica

Więcej